Dziś jest: Piątek, 27.9.2024 01:42

Droga powiatowa w Przedborzu po modernizacji i z nowym chodnikiem

30-08-2024

Nowo zmodernizowana droga powiatowa, nowe zjazdy, zatoka autobusowa, przejście dla pieszych oraz nowo wybudowany chodnik – tak pokrótce można podsumować inwestycję prowadzoną przez Samorząd Powiatu Kolbuszowskiego w miejscowości Przedbórz.

Zakres prac, jakie odbywały się przy drodze powiatowej w Przedborzu obejmował: przebudowę jezdni na długości 823 metrów wraz z jej poszerzeniem, budowę chodnika na całej długości remontowanego odcinka drogi, utwardzenie poboczy, przebudowę zjazdów, budowę zatoki autobusowej wraz z chodnikiem i peronem, odmulenie istniejącego rowu przydrożnego, budowę elementów odwodnienia oraz budowę przejścia dla pieszych wraz z doświetleniem.

Dla mieszkańców
Realizacja tej inwestycji możliwa była dzięki dofinansowaniu jakie Samorząd Powiatu Kolbuszowskiego otrzymał z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. – Na ten cel pozyskaliśmy 1 724 056 zł – precyzuje Starosta Kolbuszowski Józef Kardyś. – Pozyskane fundusze oraz nasze środki własne pozwoliły na realizację tej inwestycji, co mnie bardzo cieszy, ponieważ wiem, że mieszkańcy Przedborza czekali na tę inwestycję – dodaje szef powiatu. W sumie koszt tego zadania zamknął się w kwocie wynoszącej 2 105 467 zł. Różnica między dofinansowaniem a sumą całkowitą pochodziła z budżetu Powiatu Kolbuszowskiego.

Zgoda i współpraca
Jedną z osób, która szczególnie zabiegała o remont tego odcinka drogi oraz budowę zatoki autobusowej w pobliżu drogi wojewódzkiej był pan Jan Wiącek, niejako inicjator tej inwestycji. - Gdy okazało się, że jest możliwość złożenia wniosku na wspomniany odcinek taka dokumentacja tak też uczyniliśmy - mówi Starosta Kolbuszowski. W efekcie czego dzisiaj mieszkańcy Przedborza i nie tylko mogą bezpiecznie korzystać z nowo wybudowanego chodnika oraz zmodernizowanej drogi.
B. Żarkowska