Dziś jest: Sobota, 26.10.2024 01:47

Kolbuszowski policjant na III miejscu na eliminacjach wojewódzkich do ogólnopolskiego turnieju

18-10-2024

Asp. szt. Krzysztof Wojda – funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej zajął wysokie trzecie miejsce podczas wojewódzkich eliminacji do ogólnopolskiego turnieju dla policjantów służby dyżurnej.

Eliminacje obywały się w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. O miano najlepszego dyżurnego rywalizowało 21 funkcjonariuszy, reprezentujący komendy powiatowe i miejskie z całego Podkarpacia.

Czym na co dzień zajmują się dyżurni?
Każdego dnia dyżurni jednostek Policji podejmują istotne decyzje w sprawach, od których zależy bezpieczeństwo mieszkańców. Dlatego też, służba na tym stanowisku wymaga od funkcjonariusza szczególnego zaangażowania, odpowiedzialności oraz doświadczenia.

Dwa etapy
Czwartkowe eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Służby Dyżurnej Jednostek Organizacyjnych Policji miały na celu wyłonienie najlepszego dyżurnego w garnizonie podkarpackim. Zmagania te podzielone zostały na dwa etapy. Jednym z nich była część praktyczna, obejmująca symulację pełnienia służby dyżurnego na stanowisku kierowania, gdzie funkcjonariusze odbierali zgłoszenia telefoniczne. W tym zadaniu sprawdzane były przede wszystkim umiejętności radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych oraz postępowania zgodnie z określonym algorytmem. W drugim etapie – teoretycznym – policjanci musieli rozwiązać test składający się z 60 pytań.

Najlepsi z najlepszych
Po podliczeniu wszystkich punktów okazało się, że zwycięzcą został nadkom. Dariusz Hędrzak - dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie, II miejsce zajął mł. asp. Jerzy Turczyn z Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku, a III miejsce asp. szt. Krzysztof Wojda z Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej. Nagrody oraz gratulacje najlepszym dyżurnym garnizonu podkarpackiego w imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie insp. Jarosława Tokarczyka, przekazał Zastępca Komendanta insp. Jacek Juwa. W organizację konkursu włączył się Niezależny Samorządny Związek Zawodowy policjantów w Rzeszowie. Nadkom. Dariusz Hędrzak reprezentować będzie podkarpacką Policję w ogólnopolskim finale konkursu, który odbędzie się 20-22 listopada w Szkole Policji w Katowicach.

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym, a w szczególności asp. szt. Krzysztofowi Wojda za godne reprezentowanie kolbuszowskiej KPP podczas eliminacji wojewódzkich.

Opr. B. Żarkowska

Fot.: KWP w Rzeszowie/KPP Kolbuszowa