Dziś jest: Sobota, 27.7.2024 18:48

Przyznano Stypendium Powiatu Kolbuszowskiego uczniom za wybitne osiągnięcia w roku szkolnym 2005/2006

30-11-2005

Zgodnie z zarządzeniem Nr 29/05 Starosty kolbuszowskiego z dnia 31 października 2004 r.   w sprawie przyznania stypendium Powiatu Kolbuszowskiego w roku szkolnym 2005/2006 i na podstawie uchwały Nr XV/116/03 Rady Powiatu Kolbuszowskiego z dnia   30 października 2003 r. przyznano Stypendium Powiatu Kolbuszowskiego następującym uczniom:

1. Ewie Starzec – uczennicy III klasy Liceum Profilowanego w Zespole Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni, która jest uczennicą bardzo zdolną i aktywną         w środowisku. Jest stypendystką Prezesa Rady Ministrów. Swoją aktywność realizuje m in. biorąc udział w licznych konkursach i olimpiadach, na których zdobywa czołowe miejsca. Ponadto uczestniczyła w:

•   Konkursie Wiedzy o Francji i Bretanii – zdobyła Grand Prix i wycieczkę do Francji,
  • II Powiatowym Konkursie Poezji i Prozy Anglojęzycznej – III miejsce,
  • IV Podkarpackim Konkursie Matematycznym – dobry wynik,
  • Konkursie Turystyczno – Krajoznawczym „Kolbuszowa i okolice” – III miejsce,
  • Olimpiadzie Teologii Katolickiej – VII miejsce,
  • V Podkarpackim Konkursie Matematycznym,
  • Międzynarodowym Konkursie Matematycznym,
  • Konkursie Dziennikarskim Regionalnym Reporter Rozgrywek „Zostań Negocjatorem”,
  • Konkursie Historycznym „Kolbuszowa w czasie autonomii galicyjskiej”,
  • Powiatowym Konkursie „Wypłyń na głębię”,
  • Konkursie „Zostań Negocjatorem”,
  • i wielu innych konkursach,
  • średnia ocen – 5,50.

2. Ewelinie Babiarz – uczennicy klasy III Liceum Ogólnokształcącego w Kolbuszowej, która jest chętna do pomocy na rzecz klasy i szkoły. Aktywnie bierze udział w każdej akademii szkolnej i środowiskowej. Jej osiągnięcia artystyczne w roku szkolnym 2004/2005:

• Laureatka w kategorii śpiew solowy w V Ogólnopolskim Festiwalu Amatorskiego Ruchu Artystycznego,
  • I miejsce w I Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Polskiej
  • I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Piosenki GIM HIT,
  • Laureatka w Konkursie Scenicznej Twórczości Dziecięcej,
  • II miejsce w IX Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Ekologicznej „Ekopiosenka"
  • Aplauz brązowy w XXV Międzynarodowym Dziecięcym Festiwalu Piosenki i Tańca,
  •  Średnia ocen – 4,20.

3. Michałowi Piechocie – uczniowi klasy III Liceum Ogólnokształcącego w Kolbuszowej, który uczestniczył w wielu konkursach i olimpiadach. Dał się poznać jako dobry organizator imprez szkolnych. W roku szkolnym 2004/2005 pełnił funkcję zastępcy przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego. Jego osiągnięcia:

• Uzyskanie tytułu finalisty w Ogólnopolskim Konkursie „Parlamentaryzm w Polsce” – etap centralny,
  •  XXXI Ogólnopolska Olimpiada Historyczna – etap wojewódzki,
  •  Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie „W świecie kultury”,
  •  Średnia ocen – 4,60.

4. Pawłowi Moskalowi – uczniowi klasy II Liceum Ogólnokształcącego w Kolbuszowej, który w roku szkolnym 2004/2005

• Zajął II miejsce w IV Regionalnym Konkursie Prac z Fizyki w dziedzinie prac  z elementami naukowymi „Fraktale menu”,
  • Otrzymał wyróżnienie Przewodniczącego Polskiego Towarzystwa Fizycznego,
  •  Rozpoczął przygotowania do Olimpiady Biologicznej,
  • Jest w toku realizowania indywidualnego programu nauczania z fizyki i biologii,
  • Średnia ocen – 5,30.

Dnia 23 listopada 2005 r. na XLII Sesji Rady Powiatu, Stypendyści z rąk pana Bogdana Romaniuka, starosty kolbuszowskiego i pana Józefa Kardysia, przewodniczącego Rady Powiatu oficjalnie odebrali czeki i pamiątkowe dyplomy.