Dziś jest: , 1.9.2024 13:20

Konkurs Proekologiczny pt.„ ŁOWCY BATERII”

09-06-2006

Od listopada 2005 do 20 maja 2006 w 11 przedszkolach Powiatu Kolbuszowskiego odbywał się zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Kolbuszowej i RFR „SERCE” konkurs proekologiczny, polegający na selektywnej zbiórce zużytych baterii. Każde przedszkole przystępując do konkursu wypełniło i odesłało na adres organizatora głównego formularz A (w zał.) oraz zostało zaopatrzone w specjalistyczne wiaderko do gromadzenia odpadów niebezpiecznych. Pojemniki zostały udostępnione nieodpłatnie Fundacji przez firmę recyclingową Eko-Top z Rzeszowa na podstawie stosownej umowy.

Każde przedszkole otrzymało regulamin konkursu, konspekty przygotowane przez pracowników Fundacji i inne pomoce niezbędne do przeprowadzenia w tych placówkach zajęć o tematyce ekologicznej.

W czasie trwania akcji pracownicy Fundacji na bieżąco odbierali zgromadzone baterie i przekazywali do firmy utylizacyjnej w Rzeszowie.

Konkurs zakończył się 20 maja 2006 r. Wszystkie przedszkola dostarczyły formularze z ogólnie podliczoną ilością zebranych baterii, z uwzględnieniem trójki dzieci, które zebrały największą ich ilość w każdym przedszkolu.

W dniu 31.05.2006 r. Komisja konkursowa w składzie:

1. Przewodnicząca: Elżbieta Śnieżek-Stój – RFR „SERCE”

2. Członek: Katarzyna Cesarz – inspektor ds. Promocji i Kultury Powiatu Kolbuszowskiego

3. Członek: Renata Wojdyło - RFR „SERCE”

dokonała stosownych podliczeń według Regulaminu Konkursu i wyłoniła następujących zwycięzców:

I miejsce – Przedszkole Samorządowe w Dzikowcu

I miejsce – Piotr Bieleń, który zebrał największą ilość zużytych baterii w konkursie

II miejsce – Bartosz Dziuba

III miejsce – Grzegorz Jamróz

II miejsce – Publiczne Przedszkole w Raniżowie

I miejsce – Piotr Iskra

II miejsce – Jakub Ożog

III miejsce – Cezary Ozga

III miejsce – Przedszkole Publiczne w Widełce

I miejsce – Krystian Filipowicz

II miejsce – Rafał Liszcz

III miejsce – Wiktoria Gaweł

Zwycięskie Placówki otrzymały dyplomy i zostały nagrodzone. Trzy pierwsze miejsca w każdym przedszkolu zostały wyróżnione dyplomem imiennym i upominkiem.

W uroczystym wręczeniu dyplomów i nagród dla zwycięskiej placówki, w Dzikowcu wzięły udział: przedstawicielka Starostwa Powiatowego oraz reprezentantki RFR „SERCE” z Kolbuszowej. Wszystkie 11 placówek otrzymały pamiątkowe dyplomy za udział w konkursie.

Koordynatorzy konkursu i wszystkie przedszkolaki otrzymali drobne upominki, za zaangażowanie się w ideę selektywnej zbiórki odpadów.

Łącznie zebrano i oddano do utylizacji rzeszowskiej firmie Eko – Top 515 kg zużytych baterii. Po zakończeniu konkursu Fundacja pozostawiła przedszkolom specjalistyczne pojemniki do gromadzenia zużytych baterii, ponieważ dzieci chcą je nadal zbierać, dbając o czystość naszego Środowiska.