Dziś jest: , 1.9.2024 13:22

Konkurs Recytatorski Poezji Tarasa Szewczenki II Międzynarodowy Konkurs Wiedzy o Polsce i Ukrainie 2006

29-05-2006

Dnia 20 maja 2006 roku, obecności Delegacji i Narodowego Chóru pt. „Dla Duszy” z Powiatu Romanowskiego oficjalnie rozstrzygnięto i rozdano nagrody Laureatom Konkursu Recytatorskiego Tarasa Szewczenki i II Międzynarodowego Konkursu Wiedzy o Polsce i Ukrainie 2006.

Organizatorami konkursu byli: Starostwo Powiatowe w Kolbuszowej oraz

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna.

Nagrody wręczył Starosta kolbuszowski Bogdan Romaniuk wraz z I zastępcą starosty romanowskiego Olgą Mikołajewną Roik i Naczelnikiem ds. Młodzieży i Sportu Alą Milinczuk.

W kategorii prac pisemnych II Międzynarodowego Konkursu Wiedzy o Polsce i Ukrainie przyznano następujące miejsca:

III miejsce: Marta Majcher  za pracę „Kaukaz-pamflet na cara” – z Gminnego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Raniżowie (opiekun: Małgorzata Krudysz).

Wyróżnienie: Anna Jagodzińska za pracę „Katarzyna-Tarasa Szewczenki dumka o nieszczęśliwej miłości”- z Gminnego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Raniżowie (opiekun: Halina Adamczyk).

W kategorii prac plastycznych II Międzynarodowego Konkursu Wiedzy o Polsce i Ukrainie przyznano następujące miejsca:

II miejsce: Klaudia Bogacz z pracę do utworu Tarasa Szewczenki „Duma” – z Gimnazjum nr 1 w Kolbuszowej (opiekun: Ewa Kłeczek).

III miejsce: Anna Mytych za pracę do utworu Tarasa Szewczenki „Wieczór”- z Gimnazjum nr 1 w Kolbuszowej (opiekun: Ewa Kłeczek).

III miejsce: Lucyna Wojnarowska za pracę do utworu Tarasa Szewczenki „Wieczór”- z Gimnazjum nr 1 w Kolbuszowej (opiekun: Ewa Kłeczek).

Wyróżnienie: Magdalena Rzepka za pracę do utworu Tarasa Szewczenki „Dumy Moje”- z Gimnazjum nr 1 w Kolbuszowej (opiekun: Ewa Kłeczek).

Wyróżnienie: Marta Majcher za pracę do wiersza z cyklu Tarasa Szewczenki „Trzy lata-Czebrynie, Czebrynie”- z Gminnego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Raniżowie (opiekun: Lucyna Majcher).

W kategorii Konkursu Recytatorskiego Poezji Tarasa Szewczenki przyznano następujące miejsca:

Dwa równorzędne 1 miejsca :

Klaudia Babiarz za recytację fragmentu wiersza z cyklu „Trzy lata” – ze Szkoły Podstawowej w Woli Raniżowskiej (opiekun: Bogusława Babiarz). oraz  Anna Puzio za recytację fragmentu wiersza z cyklu „Trzy lata” – ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kolbuszowej (opiekun: Teresa Franczyk).

Miejsce III – Joanna Pierzchała za recytację fragmentu wiersza z cyklu „Minęła młodość” z Zespołu Szkół Technicznych w Kolbuszowej (opiekun: Danuta Pierzchała).

Celem konkursów była popularyzacja wiedzy o Ukrainie wśród młodzieży polskiej i ukraińskiej oraz poprzez prezentację wierszy ukazanie twórczości Tarasa Szewczenki.