Dziś jest: Środa, 16.10.2024 02:19

Nowe radiowozy w kolbuszowskiej komendzie policji

11-10-2024

Trzy nowe radiowozy zasiliły tabor kolbuszowskiej Komendy Powiatowej Policji. Symboliczne przekazanie kluczyków nastąpiło w piątek (11 października) w siedzibie komendy.

Mieszkańcy powiatu kolbuszowskiego już mogą wypatrywać nowych oznakowanych radiowozów marki Suzuki Swace. Auta te przeznaczone są dla służby prewencyjnej i ruchu drogowego. Kluczyki od przedstawicieli samorządów, którzy partycypowali w ich zakupie odebrali już policjanci z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej oraz funkcjonariusze z Posterunku Policji w Majdanie Królewskim. Dwa z przekazanych radiowozów będą bowiem w dyspozycji kolbuszowskiej Komendy, jeden trafi do Posterunku Policji w Majdanie Królewskim. Aktualnie tabor kolbuszowskiej policji liczy 20 radiowozów, w tym 15 oznakowanych, dwóch motocykli oraz jednej łodzi.

Co można powiedzieć o nowych radiowozach?
To samochody marki Suzuki Swace 1.8 o napędzie hybrydowym. Wyróżniają się nowym oznakowaniem, co oznacza, że oprócz charakterystycznych srebrnych i niebieskich elementów, na radiowozach zobaczymy dodatkowe żółte, fluorescencyjne pasy oraz większą liczbę lamp błyskowych. Wartość każdego samochodu to prawie 160 tys. zł. Ich zakup możliwy był dzięki współpracy samorządów. Fundusze na ten cel przekazało Starostwo Powiatowe w Kolbuszowej, Urząd Miasta Kolbuszowa oraz gminy: Majdan Królewski, Raniżów, Niwiska, Dzikowiec i Cmolas. Pozostała część pochodziła ze środków programu modernizacji Policji oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego. W sumie koszt zakupu nowych radiowozów wyniósł ponad 450 tysięcy złotych.

Symboliczne przekazanie
W symbolicznym przekazaniu kluczyków uczestniczyli: Komendant Powiatowy Policji w Kolbuszowej nadkom. Adam Mielnicki, Starosta Kolbuszowski Józef Kardyś, Burmistrz Miasta Kolbuszowa Grzegorz Romaniuk, Wójt Gminy Majdan Królewski Jerzy Wilk, Wójt Gminy Niwiska Elżbieta Wróbel oraz Wójt Gminy Cmolas Bernadetta Wolak-Posłuszny.

Podziękowania
Nadkom. Adam Mielnicki Komendant Powiatowy Policji w Kolbuszowej podziękował za wsparcie i dotychczasową owocną współpracę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu kolbuszowskiego. Również Starosta Kolbuszowski Józef Kardyś wyraził wdzięczność wobec funkcjonariuszy za bardzo dobrą służbę i pomoc niesioną naszym mieszkańcom.