Dziś jest: Środa, 16.10.2024 02:17

Piękna i godna pochwała inicjatywa uczniów Zespołu Szkół z Weryni

15-10-2024

W październiku uczniowie Zespołu Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w  Weryni wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątamy dla Polski 2024”. Razem z nauczycielami przedmiotów przyrodniczych postanowili posprzątać teren wokół szkoły, która znajduje się w jednym z najpiękniejszych zakątków powiatu kolbuszowskiego.

- Wszyscy wiemy jak wyjątkowe jest to miejsce i jak ważne jest dbanie o jego czystość, dlatego chętnie włączyliśmy się do działania. Podczas sprzątania znaleźliśmy sporo śmieci, worków i reklamówek w rowach. Niestety, nie każdy potrafi docenić piękno przyrody i  zostawia po sobie nieporządek. Uzbrojeni w worki na śmieci i rękawiczki szybko uporaliśmy się z problemem. Każdy z nas czuł, że robi coś ważnego, nie tylko dla nas, ale dla całej lokalnej społeczności. Przy okazji mieliśmy szansę spędzić czas na świeżym powietrzu i docenić to, jak niezwykłe jest otoczenie naszej szkoły – mówią uczniowie biorący udział w akcji.

Przyjemne z pożytecznym
Jak się okazuje akcja sprzątania terenu wokół szkoły przyniosła jeszcze inne korzyści. - Oprócz sprzątania, nauczyliśmy się też identyfikacji grzybów! Przyglądaliśmy się różnym gatunkom rosnącym w okolicznych lasach i pod okiem nauczycieli dowiedzieliśmy się jak rozpoznać bezpieczne grzyby. Było to nie tylko fascynujące, ale też bardzo praktyczne i pożyteczne, bo podczas akcji udało nam się zebrać sporo podgrzybków i borowików ceglastoporych – dodają uczniowie. - Jesteśmy dumni, że mogliśmy wziąć udział w tej akcji i mamy nadzieję, że takich inicjatyw będzie więcej. Chcemy, żeby nasze otoczenie zawsze było czyste i zachwycało innych swoją naturalną urodą! – mówią uczniowie ZSAE w Weryni.

Gratulujemy powziętej inicjatywy i doceniamy Wasz trud, zapał i chęci włożone w popularyzowanie dbałości o naszą małą Ojczyznę!

B. Żarkowska