Dziś jest: , 1.9.2024 10:19

Turniej o Puchar Radia RMF FM zorganizowany pod honorowym patronatem Starosty Kolbuszowskiego

10-02-2006

W dniu 5 lutego 2006 roku w hali widowiskowo-sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym  w Kolbuszowej został rozegrany niecodzienny Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Radia RMF FM. Honorowy patronat nad imprezą objął Starosta Kolbuszowski.

W turnieju wzięli udział dziennikarze Radia RMF FM na czele z kapitanem: Arturem Katarzyńskim; TVP 3 Rzeszów – kapitan: Konrad Dudek; Gazety Codziennej „Nowiny”  z kapitanem: Waldemarem Mazgajem; Gazety Codziennej „Super Nowości” – kapitan: Krzysztof Pipała; przedsiębiorcy powiatu kolbuszowskiego z kapitanem: Tadeuszem Pedenkowskim oraz reprezentacja Starostwa Powiatowego w Kolbuszowej na czele ze starostą Bogdanem Romaniukiem.

Rozgrywki rozegrano bardzo sprawnie. Sześć w/w zespołów zostało podzielonych na dwie grupy, w których mecze rozgrywano systemem każdy z każdym. Potem w zależności od zajętych miejsc w grupach rozegrano rundę finałową.

W trakcie turnieju odbyła się licytacja pamiątek przekazanych przez poszczególne drużyny. Na 4 260 zł wylicytowano gadżety podczas aukcji. Dochód został przekazany na wspaniały cel – na zakup sprzętu na Oddział Dziecięcy Szpitala Powiatowego im. Jana Pawła II w Kolbuszowej.

Ekipa RMF przywiozła z Krakowa koszulkę meczową Wisły Kraków z podpisami drużyny piłkarzy, która została zlicytowana na kwotę 600 zł; koszulka Cracovia z podpisami piłkarzy drużyn – zlicytowana na kwotę 400 zł; koszulka z podpisem Adama Małysza – zakupiona za 400 zł; dwie płyty CD z podpisami dziennikarzy RMF fm Kraków – zlicytowana na kwotę: 200 zł; płyta CD zespołu „a-ha” – zakupiona za kwotę 100 zł; płyta CD zespołu „a-ha” oraz płyta CD Lenny Ktavits – zlicytowana na kwotę 120 zł, a także trzy zestawy gadżetów RMF FM – zlicytowane na kwotę 350 zł.

Drużyna Gazety Codziennej „Nowiny” przekazała koszulkę siatkarzy Resovii z podpisami, którą zlicytowano za kwotę 300 zł oraz kubeczek „Nowin” z podpisem boksera Dawida Kosteckiego – zakupionego za kwotę 70 zł.

Reprezentacja TVP 3 Rzeszów przekazała na licytację trzy granatowe parasolki z nadrukiem „TVP 3 Rzeszów”, które zostały zlicytowane na ogólną kwoty: 200 zł.

Drużyna przedsiębiorców z terenu powiatu kolbuszowskiego przekazała 1 000 zł i są to panowie: Andrzej  i Marek Skowrońscy („Delta”); Grzegorz Fryc (Sklep „ABC”); Marek Lorenc (Hurtownia Sportowa); Tomasz Warzocha (Produkcja Mebli); Zygmunt Sokołowski (P.P.H.U. „Elektronix”); Tadeusz Pedenkowski („Technoterm”); Andrzej Halat (P.H.U. „Koltank”); trener Ryszard Mokrzycki (szkoleniowiec); Krzysztof Mitura („Koltex”); Adam Harchut („Kami”) i Andrzej Żywiec (nauczyciel w-f, szkoleniowiec).

Zarząd Powiatu przekazał na licytację medale „150-lat Powiatu Kolbuszowskiego”, które zostały zlicytowane na łączną kwotę 350 zł.

Zlicytowano dwa własnoręcznie namalowane obrazy przez Katarzynę Cesarz, na kwotę  170 zł.

Poziom sportowy był bardzo wysoki, a rozgrywane mecze bardzo emocjonujące. Wszystkie zespoły grały ambitnie. Wygrała drużyna pracowników Starostwa Powiatowego w Kolbuszowej.

WYNIKI:

Grupa A: Super Nowości – Starostwo Powiatowe 0-1, Super Nowości – TVP 3 Rzeszów 5-0, Starostwo Powiatowe – TVP 3 Rzeszów 3-1;

tabela:

1. Starostwo Powiatowe – 6 pkt,

2. Super Nowości – 3,

3. TVP 3 Rzeszów – 0.

Grupa B: Nowiny – Przedsiębiorcy 0-3; RMF FM – Nowiny 2-0, Przedsiębiorcy – RMF FM 5-2;

tabela:

1. Przedsiębiorcy – 6pkt,

2. RMF FM – 3,

3. Nowiny – 0.

Mecze-o 5. miejsce: TVP 3 Rzeszów-Nowiny 5-2,

o 3. miejsce: RMF FM-Super Nowości 3-3 karne 6-7;

finałowy: Starostwo Powiatowe - Przedsiębiorcy 2-1.

Najlepszym królem strzelców turnieju został Tomasz Warzocha (drużyna przedsiębiorców powiatu), a najlepszym bramkarzem Kazimierz Wiącek (drużyna starostwa).

Warto podkreślić, iż wcześniej turniej ten był zorganizowany, a uzyskane pieniądze przeznaczone z myślą na leczenie ciężko oparzonego 10-letniego Andrzejka Kosteckiego, mieszkańca naszego powiatu, który nie doczekał tego momentu, gdyż zmarł dwa tygodnie temu. Spowodowało to, że turniej odbył się jak wcześniej planowano, a obecni na niedzielnym turnieju uczcili jego odejście minutą ciszy.

Starosta Bogdan Romaniuk wraz z Krzysztofem Nepelskim, dyrektorem marketingu Radia RMF fm przekazali na ręce kapitanów poszczególnych drużyn pamiątkowe puchary. Za promocję powiatu kolbuszowskiego dyrektor Krzysztof Nepelski otrzymał medal „150 Lat Powiatu Kolbuszowskiego”.

Tak wspaniałej organizacji turnieju nie udałoby się osiągnąć, gdyby nie pomoc wielu osób  i instytucji. W tym miejscu chcemy złożyć serdeczne podziękowania sponsorom: Radiu RMF fm; PZU Kolbuszowa; PZU Mielec; Piekarni Witolda Węgrzyna; Zakładowi Uboju – Przetwórstwo Mięsne „Karkut”Janusz Karkut; Spółdzielni Zaopatrzenia i Zbytu „S.Ch.” w KolbuszowejWładysław Mytych; Grzegorzowi Cudo.

Ponadto podziękowania za wsparcie i pomoc podczas turnieju składamy: Obsłudze Medycznej przy SP ZOZ Kolbuszowa Dział Pomocy Doraźnej; sędziom: Ryszardowi Zygmuntowi; Andrzejowi Wieczerzak; Rafałowi Szczęch; Jackowi Kret; Pawłowi Żądle; Grzegorzowi Wronie; Piotrowi Stępień oraz Ryszardowi Wrona – komentatorowi.

Piękny cel, wspaniała organizacja, niepowtarzalna atmosfera. Brawa dla Organizatorów!