Dziś jest: , 1.9.2024 11:52

Uroczyste otwarcie Powiatowej Wypożyczalni Sprzętu Rehabilitacyjnego w budynku Starostwa Powiatowego w Kolbuszowej

06-02-2006

W dniu 25 stycznia 2006 roku w budynku Starostwa Powiatowego w Kolbuszowej, odbyło się uroczyste otwarcie Powiatowej Wypożyczalni Sprzętu Rehabilitacyjnego. Wypożyczalnia działa już od lipca 2005 roku w ramach programu pn. "Program ograniczenia skutków niepełnosprawności" dzięki realizacji projektu pn. "Wypożyczalnia, konserwacja, serwis sprzętu rehabilitacyjnego i urządzeń pomocniczych", która świadczy swoje usługi na rzecz osób niepełnosprawnych. Nasz powiat znajduje się w czołówce wśród podkarpackich powiatów wspierających osoby niepełnosprawne.

Uroczystość rozpoczęła Elżbieta Wróbel, sekretarz powiatu, która oficjalnie przywitała wszystkich przybyłych gości. Następnie pełen radości i nadziei wiersz pt. "Radość z przyjaźni" wykonała Kazimiera Babula ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Kolbuszowej. Kolejnymi wykonawcami muzycznej części programu byli: Paweł Kosiorowski i Czesław Zuba - uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Kolbuszowej. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Kolbuszowej Dolnej zaprezentowali jasełka pod czułym okiem swoich opiekunów: Teresy Rola i Czesława Łopaty oraz dyrektor SP Marzeny Mytych.

Po części artystycznej głos zabrali: Bogdan Romaniuk, starosta kolbuszowski; Mieczysław Maziarz, senator RP; Maciej Szymański, dyrektor podkarpackiego oddziału PFRON w Rzeszowie oraz Waldemar Macheta, wicestarosta kolbuszowski.

Ponadto swoją obecnością zaszczycili nas: Józef Kardyś, przewodniczący Rady Powiatu wraz ze swym zastępcą Stefanem Orzechem; Franciszek Rybczyński, komendant Powiatowej Policji w Kolbuszowej; Małgorzata Mokrzycka-Kwaśnik, skarbnik powiatu; Wójtowie Gmin; Radni Powiatu Kolbuszowskiego; Daniel Jakubowski, kierownik WTZ w Kolbuszowej; Marek Chmielowiec, kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Kolbuszowej wraz z podopiecznymi; przedstawiciele SP ZOZ w Kolbuszowej; kierownicy Gminnych Ośrodków Pomocy Społecznej w poszczególnych gminach; kierownicy i pracownicy starostwa oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy powiatu.

Uroczystego otwarcia i poświęcenia Powiatowej Wypożyczalni Sprzętu Rehabilitacyjnego w obecności wszystkich gości dokonał ks. Stanisław Słowik, dyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej. Ks. Stanisław na ręce pani Sekretarz Powiatu przekazał obraz Pana Jezusa i świecę Caritasu, która zapłonęła w tak doniosłej chwili.

Po uroczystym otwarciu zgromadzeni goście wpisali się do pamiątkowej kroniki starostwa, a następnie udali się na poczęstunek.